Kampionët spanjollë kanë fituar titullin e 12 të kampionit në Ligën e Kampionëve, duke mundur Juventusin 1 me 4

Kampionët spanjollë kanë fituar titullin e 12 të kampionit në Ligën e Kampionëve, duke mundur Juventusin 1 me 4

Deri sot asnjë, prej kohës që gara quhet Liga e Kampionëve, asnjë klub nuk ka arritur ta fitojë këtë titull 2 herë radhazi. Sonte Real Madrid u bë klubi i parë që arriti këtë, shkruan rtv21.tv.

Dy golat e Ronaldos një gol i Casemiros dhe goli i Asensios në minutën e 90të ndihmuan klubin që të triumfojë, ndërsa italianët arritën vetëm një gol me anë të Mandzukic.

Në kuadër të Ligës së Kampionëve Real Madrid është dukshëm skuadra më e suksesshme në botë, duke fituar 12 tituj, 5 më pak se vendi i dytë Milan./21Media