Real Madrid janë të gatshëm të ngeciojnë një marrëveshje për uellsianin me klubin anglez

Real Madrid janë të gatshëm të ngeciojnë një marrëveshje për uellsianin me klubin anglez

Kampionët spanjollë janë të gatshëm të konsiderojnë shitjen potenciale të Gareth Bale tek Manchester United, transmeton The Independent.

Real janë shumë të interesuar për të blerë anësorin e Chelseas Eden Hazard, si dhe edhe Kylian Mbappe është një cak i rëndësishëm për ta, shkruan rtv21.tv.

Për të transferuar caqet e tyre Reali kanë nevojë për fonde, andaj shitja e Bale-s do të ndihmonte shumë në këtë drejtim, pasi do t’i kushtonte Unitedit rreth 100 milionë funte./21Media