17-vjeçari ka përfunduar testet mjekësore

17-vjeçari ka përfunduar testet mjekësore

Real Madridi tanimë ka siguruar shërbimet e brazilianit, Reiner Jesus. Sipas asaj që shkruan Sky Italia, klubi madrilen ka arritur marrëveshje për lojtarin nga Flamengo.

17-vjeçari ka përfunduar testet mjekësore dhe tani sipas raportimeve pritet të nënshkruaj një kontratë 5 vjeçare me klubin mbretëror.

Reiner ka shënuar gjashtë gola në 14 takimet ku është paraqitur për skuadrën e Flamengos.