Real Madridi fiton trofeun e 14-të në histori të Ligës së Kampionëve

1 min read

Real Madridi ka fituar me rezultat 1-0 ndaj Liverpoolit në finale.  Ekipi i Carlo Ancelottit është shpallur kampion i Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e ka realizuar Vinicius Junior në minutën e 59-të.

Pas 90 minutave ndeshje, Real Madridi triumfoi në Paris me rezultat 1-0 dhe koleksionon titullin e 14-të në histori të Ligës së Kampionëve./21Media