Ndeshja përfundoi me rezultat  4-0

Ndeshja përfundoi me rezultat  4-0

Real Madridi ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Mbretit. Reali arriti fitoren ndaj Zaragozës me rezultat binndës 4-0.

Golin e parë e shënoi Toni Kroos. në minutën e gjashtë të ndeshjes, epërsinë e dyfishoi Lucas Vazquez në minutën e 36.

Në pjesën e dytë gola shënuan Vinicius Junior dhe Karim Benzema.

Ndeshja është zhvilluar në ë stadiumin ‘La Romeda’. /21Media