Los Blancos” janë të gatshëm të ofrojnë 80 milionë euro dhe dy lojtarë

Los Blancos” janë të gatshëm të ofrojnë 80 milionë euro dhe dy lojtarë

Skuadra madrilene është në kërkim të një mbrojtësi, për të përforcuar edhe më shumë repartin defansiv të skuadrës.

Sllovaku është një ndër qendërmbrojtësit më të mirë në botë për momentin dhe përpos Realit për të është interesuar edhe skuadra e Jurgen Klopp, Liverpooli.Sipas Don

Balon, “Los Blancos” janë të gatshëm të ofrojnë 80 milionë euro plus Luka Modriçin ose Eder Militaon, si pjesë të marrëveshjes për sllovakun.

Milan Skriniar është një nga lojtarët kyç të Interit këtë sezon, skuadër kjo e cila është duke luftuar me Juventusin për titullin e kampionit për këtë stinor në Serie A.