Real Madridi niset drejt Londrës me këta lojtarë

Skuadra e Real Madridit ka publikuar listën e futbollistëve për ndeshjen ndaj Chelseat, e dyta e fazës çerekfinale në UEFA Champions League.

Në grupin e Carlo Ancelottit nuk mungon asnjë futbollistë dhe madrilenet janë të gatshëm për takimin që zhvillohet nesër (e martë) në “Stamford Bridge”.

Spanjollët shkojnë në Londër me epërsinë e dy golave (2-0) të ndeshjes që zhvilluan javën e kaluar ndaj Chelseat.

Kujtojmë që skuadra e Real Madridit edhe këtë sezon synimin kryesor kanë Ligën e Kampionëve, pasi në njëfar mënyre janë dorëzuar për titullin e La Liga.

Back to top button