Madrid 6:0 Galatasaray

Madrid 6:0 Galatasaray

Real Mdridi sonte ka arritur fitore të thellë kundër Galatasarayt, me rezultat 6:0.

Golat u shënuan nga Rodrygo (4’, 7’, 92’), Benzema (45’, 81’) dhe Ramos (14’).

Reali e dominoi ndeshjen, duke mbajtur topin 68% dhe pati rreth 20 goditje drejtë portës. Kurse, Galatasaray pati vetëm shtatë goditje.

Real Madrid me këtë fitore gjendet në vendin e dytë, në grupin A, me shtatë pikë të grumbulluara. Ndërsa, Galatasaray ka vetëm një pikë./21Media