Varane është në mesin e lojtarëve që po pëlqehet nga trajneri Guardiola

Varane është në mesin e lojtarëve që po pëlqehet nga trajneri Guardiola

Reali Madridi është i gatshëm të refuzojë çdo ofertë nga Manchester City për mbrojtësin qendror Raphael Varane, raporton Defensa Central.

City janë të interesuar të sjellin një mbrojtës, pasi Pep Guardiola ka humbur besimin në Johan Stones dhe Niclas Otamendi, duke mos krijuar një partneritet të pastër pranë Aymeric Laportes në qendër të mbrojtjes. Në lidhje me këtë Varane, është në mesin e lojtarëve që po pëlqehet nga trajneri Guardiola.

Sidoqoftë, Madrid nuk e ka ndërmend të shesin mbrojtësin që në vitin 2018 fitoi Kupën e Botës me Francën.