Ky është rezultati përfundimtar

Ky është rezultati përfundimtar

Real Madrid e mposhti sonte Sevillën me rezultat 1:0. Golin për Realin e shënoi Karim Benzema, në minutën e 64-të.

Real Madridi grumbulloi 11 pikë dhe pozicionohet në vendin e dytë.