Në La Liga po zhvillohet java e 33 e dhe lufta për titull vazhdon të jetë krejtësisht e hapur ndërmjet Atletico Madridit, Real Madridit dhe Barcelonës.

Skuadra e Zinedine Zidane është tri pikë prapa Atletico Madridit dhe sonte ballafaqohet me Real Betisin e vendit të gjashtë.

Ndeshja fillon nga ora 21:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Varane, Nacho, Benzema, Modric, Asensio, Casemiro, Isco, Rodrygo.

Real Betis: Bravo, Emerson, Mandi, Ruiz, Miranda, Rodriguez, Guardado, Canales, Lainez, Joaquin, Iglesias.