Mbi 157 mijë raste në Gjermani

Mbi 157 mijë raste në Gjermani

Gjermania ka regjistruar edhe 202 viktima nga koronavirusi, thonë autoritetet zyrtare dhe 1 mijë e 304 raste të reja.

BBC raporton se vendi tani ka mbi 157 mijë raste dhe 6 mijë e 115 viktima – shumë më pak se shumica e vendeve tjera evropiane./21Media