Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Remzie Osmani, ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar “Gruaja e dëshmorit”.

Teksti është shkruar nga Florent Maçkaj, muzika u realizua nga vet këngëtarja, ndërsa orkestrimi është bërë nga M&D Studio, Driton Fazliu dhe Muhamet Selimi.

Për videoklipin këngëtarja ka bashkëpunuar me produksionin “EMF Creative”./21Media