Kënga ka një tekst emocionues

Kënga ka një tekst emocionues

Këngëtarja e njohur shqiptare, Remzie Osmani që nga fillimi i karrierës përmes këngës trajtoi tema të ndryshme dhe të ndejshme, shkruan rtv21.tv

Për adhuruesit e saj këtë fundvit Remzija në mesin e disa këngëve solli edhe këngën kushtuar nënës. Lotët e nanës” titullohet kënga e saj e re që përmbanë një tekst mjaft emocionues.

Për tekstin dhe muzikën u përkujdes Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin Miti Geci.

Përveç kësaj kënge në kuader të xhirimeve per vitin e ri, Remzija solli edhe tri këngë tjera, ” Nusja jonë”, “Çika jonë” si dhe bashkëpunimin me vëllain e saj, Negjat Osmanin “Falma”. /21Media