Si pasojë e reshjeve është penguar edhe çarkullimi rrugor

Si pasojë e reshjeve është penguar edhe çarkullimi rrugor

Reshjet e dendura të shiut të pasdites së djeshme, të cilat vijuan me intensitet edhe gjatë natës, kanë sjellë përmbytjen e 40 ha tokë në qytetin e Krujës në Shqipëri.

Si pasojë e reshjeve ka dalë nga shtrati edhe lumi Ishëm, duke rrezikuar nga përmbytjet 8 shtëpi.

Është përmbytur gjithashtu rreth 200 metra rrugë, duke penguar lëvizjen e njerëzve dhe fëmijëve për në shkollë./oranews