Rrjetet sociale vitet e fundit po luajnë rol të veçantë në komunikimin mes fytyrave publike dhe audiencës.

Fal këtyre rrjeteve fansat kanë mundësi që të jenë më të afërt me të preferuarit e tyre.

Përveç të rejave nga puna e tyre artistët vazhdimisht publikojnë edhe momente nga jeta e përditshme. Njëra prej këngëtareve e cila tregohet mjaft aktive është Yllka Kuqi. Ani pse shumica e ndjekësve japin komente, dikush tjetër i dha kritika për postimet në Instargam.

Këtyre kritikave iu është përgjigjur edhe këngëtarja, përmes një postimi në Instastroy./21Media