Sipas Rexhajt, situata me koronavirusin është maratonë e gjatë

Sipas Rexhajt, situata me koronavirusin është maratonë e gjatë

Shkrimtari Albatros Rexhaj sonte deklaroi se në kohën kur po përballemi me koronavirus nuk është koha për politikë.

Ai në “Click” tha se mesazhi që liderët botëror po japin është që koronavirusi do të zgjasë për një kohë të gjatë. Sipas tij, situata me koronavirusin është maratonë e gjatë për të gjithë njerëzimin, shkruan rtv21.tv

Sipas Rexhajt, njerërzit duhet të kenë shumë durim ta përballojnë këtë situatë.

Kujtojmë që, më shumë se 25 milionë e 89 mijë e 30 persona të infektuar dhe 11 mijë e 129 të vdekur u regjistruan sot në 163 vende dhe territore të botës, që nga fillimi i epidemisë./21Media