Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen sot në kuadër të xhiros së dytë të Superligës së Kosovës.

Ballkani është duke avancuar me rezultat 2-0 ndaj Feronikelit me dy golat e realizuar nga Mirlind Daku në minutat 4’ dhe 25’.

Ndërsa, ndeshja tjetër mes Llapit dhe Gjilanit ende nuk ka gola pas 45 minutave të zhvilluara.