22  ekipe qëndrojnë të “ngujuara” në Disney World në Orlando

22  ekipe qëndrojnë të “ngujuara” në Disney World në Orlando

22 ekipet të ligës NBA janë vendosur në qytetin e Orlandos në Florida dhe nuk do të dalin nga aty, derisa të përfundojë sezoni aktual. Kështu është vendosur që të vazhdojë sezoni në këtë ligë, kurse në ditën e parë të rifillimit vëmendja ishte në duelin e ekipeve nga Los Anxheles, Lajkers dhe Klipers.(E pergaditi-Leart HOXHA)/21Media