Federata e Turqisë do të rikthehet nesër në mbërmje. Fenerbahçe e Vedat Muriqit do të përballet me Kayserisporin me fillim nga ora 20:00.

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi në këtë ndeshje do jetë jashtë fushës për aryse se ai pësoi një lëndim së fundmi në stërvitje, dhe nuk do të rrezikohet për këtë ndeshje.

Futbolli turk është pezulluar që nga 19 marsi për shkak të koronavirusit. /21Media