Aventura e sulmuesit suedez, Zlatan Ibrahimovic tek Milan po shkon drejt fundit. Pas shumë mosmarrëveshjes me Gazidis, sulmuesi suedez pritet të rikthehet në Suedi dhe të mbyll karrierën tek klubi i tij, Hammarby.

Mirëpo mundësia për rinovim me Milanin ende eksizton dhe siç raporton Gazetta Dello Sport, suedezi i ka kërkuar rosonerëve 6 milion eruo në sezon, diçka që drejtuesit e klubit kuq e zi, nuk pritet ta plotësojnë.

Ibra deri tani ka zhvilluar gjithsej 10 ndeshje me klubin rosoner, dhe ka shënuar 4 gola dhe një asist.