Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, në dyvjetorin e albumit të saj “Phoenix” ka dhënë një lajm të mirë për fansat.

Rita në rrjetin social Instagram ka thënë se ka punuar në disa këngë të reja të cilat pritet të publikohen.

“Nuk mund të besoj #Phoenix është 2 vjeç !! Koha me të vërtetë fluturon, edhe kur të gjithë jemi në një pandemi! Nga festimi me kaq shumë prej jush ditën e lansmit deri në shfaqjet e shitura në @ theo2london dhe në të gjithë botën, është një kohë që nuk do ta harroj kurrë falë të gjithëve !!  Më tregoni këngët tuaja të preferuara, kujtimet, shfaqjet, momentet dhe gjithçka në komente!! Ky album është për të gjithë ju, prandaj luajeni me zë të lartë sonte!!Faleminderit të gjithë njerëzve të talentuar që ndihmuan duke u bashkuar në album @avicii @liampayne @tiesto @jonasblue @juliamichaels @charli_xcx @beberexha @iamcardib dhe shumë të tjerë.  Kam punuar për muzikë të re shumë të veçantë dhe e di që ju njerëz jeni gati për raundin tjetër !! #RitaOra # 2021 #Phoenix”, ka shkruar Rita në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

Projekti i fundit muzikor që Rita Ora solli për fansat mbetet kënga “How to be lonely”./21Media