Këngëtarja Rita Ora kohën e izolimit nga pandemia e koronavirusit e ka kaluar në një fshat anglez. Ajo për fansat e saj ka treguar gjërat që po i bën në karantinë, dhe këtë e ka bërë përmes një artikulli ne Vogue.

1. Unë kam kaluar kohë në studion time

Studio është streha ime e sigurt. Jam shumë me fat që kam hapësirë ​​për të krijuar dhe bërë muzikë në izolim. Unë kam qenë në gjendje të eksperimentoj muzikalisht dhe të bëj gjëra që nuk do të kisha kohë të bëja.. Kohët e fundit shtova balona në studio, sepse ata thjesht më bëjnë kaq të lumtur … balonat janë një gjallëri.

2. Po eksploroj miksologjinë

Unë kam qenë në gjendje të bëj me shumë kokteje të ndryshme duke përdorur vetë Próspero Tequila, për të cilën jam entuziazmuar shumë. Unë e quaj “Margaritas të Rita”. Nuk jam i sigurt se çfarë po bëj, por më pëlqen të kërkoj receta dhe t’i provoj ato. Është goxha e vështirë dhe nganjëherë gjërat mund të shqetësohen. Unë kam qenë gjithmonë e ndërgjegjshme për atë që ha, por mund të jetë e ndërlikuar kur të shkoj në rrugë. Bllokimi më ka dhënë mundësinë të futem në kuzhinë dhe të bëj disa receta të shijshme dhe të shëndetshme. Sigurisht, disa janë pak a shumë të çuditshme, por është e gjitha pjesë e argëtimit, apo jo? Kam zbuluar edhe obsesionin tim të ri: të hajë shalqirin në diell, përcjell portali rtv21.tv

3. Kam lexuar shumë

Tani për tani, librat që unë jam duke lexuar janë Persona nga Ingmar Bergman, CivilËarLand në Bad Decline nga George Saunders dhe Dog Shoe nga Phil Knight. Këto tre libra po më mbajnë vërtet në gishtërinjtë e mi. Njëra është gati aq dramatike sa mund të jetë, tjetra është një koleksion i gjashtë tregimeve të shkurtra satirike dhe një roman për kulturën e fundit të konsumit kapitalist amerikan, dhe së fundi një tregimpër një njeri që bëri histori duke krijuar Nike. Unë gjithmonë frymëzohem nga njerëz që me të vërtetë ndryshojnë botën në mënyrën e tyre me elegancë dhe nder.

4. Unë jam duke eksperimentuar me make up-in

Doja të të tregoja vetën duke bërë make-up. Me gjithë këtë kohë të lirë, më ka pëlqyer vërtet të eksperimentoj me fytyrën time me ngjyra dhe hije të ndryshme.

5. Po kaloj kohë në fshat

Unë kam qenë me fat të jetoj në një fshat anglez. Zakonisht nuk kam shansin të kaloj shumë gjatë në një vend në të njëjtën kohë,. Unë kam bërë  disa shëtitje epike, duke marrë frymë në ajër të pastër dhe thjesht duke qenë plotësisht një me natyrën dhe kafshët. Unë kam kaluar kohë duke parë kafshët të rriten – si këto derra të adhurueshëm – dhe madje kam qenë me fat për të parë disa që lindin. Bota është plot jetë dhe kalimi i kohës me natyrën dhe kafshët ka qenë jashtëzakonisht pastrues. Më pëlqejnë shëtitjet në mbrëmje dhe vetëm shikimi i perëndimit të diellit është aq magjik dhe tërheqës. Këto momente të vogla reflektimi thjesht më bëjnë të kuptoj se  në çfarë planeti të bukur jetojmë.

6. Jam duke fjetur majftueshëm

E fundit, por jo më e rëndësishmja, gjumi çlodhës ka qenë aq i rëndësishm për mua dhe shëndetin tim mendor. Le të jemi të sinqertë, koha është një lloj joekzistente këto ditë.

Kur zgjohem në mëngjes, më pëlqen të meditoj. Unë gjej një vend me të vërtetë të qetë në shtëpi me një jastëk dhe e çoj mendjen në një zonë zen. Për mua, meditimi me të vërtetë ndihmon në filtrimin e zhurmës në kokën time dhe më pas më vendos me qetësi dhe mendje përpara se të fillojë dita! Pastaj zakonisht punoj,  apo bëj një stërvitje intensive në Zoom me trajnerin tim. Të qenit i aftë, si fizikisht ashtu edhe mendërisht, është jashtëzakonisht e rëndësishme për mua, dhe në të vërtetë më pëlqen shumë të punoj jashtë, kështu që kurrë nuk e gjej shumë atë nga një punë e përditshme. Por siç e dini, gjithçka ka të bëjë me disiplinën dhe ruajtjen e saj./21Media