Rizvanolli: Besoj që gjendja në ndërmarrjen “Trepça” do të përmirësohet

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, raportoi në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, për punën e ministrisë gjatë vitit 2021 dhe planin e punës për vitin 2022. Në këtë mbledhje u diskutua në lidhje me krizën energjetike në vend, borxhet e Trepçës, ndërsa për pagesën e rrymës në veri të vendit, ministrja Rizvanolli nuk pranoi të flasë në prani të mediave./21Media

Back to top button