Roberto Manceni në krye të skuadrës deri më 2026

 

 

Roberto Mancini ka nënshkruar zyrtarisht një marrëveshje të re me Italinë, duke e mbajtur atë në krye të skuadrës deri në vitin 2026. Presidenti i Federatës së Italisë Gabriele Gravina ka konfirmuar se trajneri aktual do të drejtojë ekipin në dy Kampionatet Evropiane dhe dy Kupat Botërore.

Ai do të jetë në krye të Italisë deri në Kupën e Botës që do të zhvillohet në SHBA, Meksikë dhe Kanada.

“Ne donim t’i jepnim vazhdimësi punës sonë, përtej fitimit të një trofeu, ekziston një projekt për të punuar. Mancini ka punuar në mënyrë të shkëlqyeshme për dy vjet dhe ecja përpara në këtë projekt ishte një detyrë për respekt të Federatës dhe tifozëve tanë, ne bëmë një zgjedhje të rëndësishme, të mbështetur nga ne në Federatë dhe jo nga sponsorë të ndryshëm ose palë të tjera.Ne duam të përkëdhelim entuziazmin e tifozëve italianë, tani po synojmë të fitojmë një trofe që ka munguar për vite me radhë dhe ne duhet ta paraqesim veten përpara këtyre objektivave.”, ka thënë Gravina në Këshillin Federal./21Media

Back to top button