Ka përfunduar meçi mes boksierit shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi dhe çekut Stanislas Eschner.

Në meçin e zhvilluar sonte, Krasniqi ka mposhtur me nokaut teknik çekun.

33-vjeçari fitoi meçin e kategorisë gjysmë të rëndë në rundin e gjashtë.

Ndryshe, kjo ishte hera e parë që Krasniqi del në ring pas 15 muajsh./21Media