Rodrigo në Atletico

Rodrigo në Atletico

Sulmuesi i Valencias, Rodrigo është shumë pranë transferimit në Atletico Madrid. Spanjolli ka refuzuar të trajnohet me klubin e tij, duke kërkuar largimin sa me shpejt që të jetë e mundur.

Dy klubet janë duke biseduar lidhur me fatin e futbollistit dhe marrëveshja mund të arrihet brenda javës.

Nëse ndodh transferimi, atëherë Correa mund të largohet dhe të veshë fanellën e Milanit.