Sulmuesi i Realit në listën e AC Milanit

Sulmuesi i Realit në listën e AC Milanit

AC Milan synon që gjatë kësaj verë ta blejë një super-lojtar. Mediet italiane raportojnë se sulmuesi i Real Madridit, James Rodriguez është në krye të listës së “Rossonerëve”.

Kolumbiani duket se ka vendosur të largohet nga Madridi gjatë kësaj verë, dhe “San Siro” është destinacion i mundshëm. Kinezët e Milanit janë duke i monitoruar disa top-lojtarë dhe James thuhet se është në listën e tyre.

Ndryshe, ish-futbollisti i Monacos, kërkohet edhe nga disa klube tjera evropiane./21Media