Rohde u takua me kryeshefin e KOSTT: Integrimi i katër komunave veriore ka qenë një hap i rëndësishëm

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, është takuar me kryeshefin ekzekutiv të KOSTT-it, Evatar Zeqiri.

Siç ka njoftuar Rohde përmes një postimi në platformën X ata diskutuan rreth bashkëpunimit me Gjermaninë në sektorin e energjisë, si dhe për integrimin e komunave serb

“Gjatë një takimi mjaft informues me kryeshefin e KOSTT, Evatar Zeqiri, ambasadori Rohde theksoi bashkëpunimin e madh me Gjermaninë dhe mbështetjen e kahershme të KfW Bankengruppe në sektorin e energjisë. Integrimi i mëtejshëm i katër komunave veriore ka qenë një hap i rëndësishëm për biznesin e qëndrueshëm të operatorit”, thuhet në njoftim./21Media

Back to top button