Roma dhe Napoli kanë shënuar fitore të rëndësishme në ndeshjet e xhiros së katërt të fazës së grupeve në Ligën e Evropës.

Roma në udhëtim ka arritur të mposht 0:2 Cluj. Në ndeshjen tjetër, Napoli me rezultat të njëjtë ka mposhtur Rijekan, 2:0.