Ndeshja fillon në orën 21:00

Ndeshja fillon në orën 21:00

Sonte luhen ndeshjet e para të fazës se 1/16 të Ligës së Kampionëve.

Përpos supersifdës mes United dhe PSG-së, me fillim nga ora 21:00, luhet edhe ndeshja mes Romës dhe Portos.

Roma pritet t’i ketë disa mungesa duke filluar nga porta, ku pritet të mos paraqitet Robin Olsen, por vendin e tij do ta zë Mirante.

Tek gjiganti portugez nuk pritet të ketë ndonjë mungesë dhe pritet që në stadiumin Olimpico të Romës të luhet një ndeshje tejet interesante.

Formacionet e mundshme:

Roma (4-3-3): Mirante; Karsdorp, Fazio, Manolas, Kolarov; Pellegrini, De Rossi, Zaniolo; Florenzi, Dzeko, El Shaarawy.

Port (4-3-3): Casillas; Militao, Felipe, Pepe, Telles; Danilo Pereira, Herrera, Torres; Otavio, Soares, Brahimi.

Romakët u rendit e dyta në Grupin G me nëntë pikë, tre pikë më shumë se Real Madridi. Porto në anën tjetër i priu Grupit G me 16 pikë, ndjekur nga Schalke me 11.