Pritet të emërohet Ranier

Pritet të emërohet Ranier

Eliminimi nga Liga e Kampionëve i ka kushtuar me punë trajnerit Eusebio Di Francesco.

Roma ka njoftuar që nga sot Eusebio Di Franceso nuk do të jetë më trajner i skuadrës.

Rezultatet e dobëta në Serie A, eliminimi i turpshëm nga Kupa e Italisë ku u mundën nga Fiorentina 7-1 dhe eliminimi i mbrëmshëm nga Porto në Ligën e Kampionëve, kanë mbushur kupën për drejtuesit e klubit romak që i kanë treguar derën trajnerit.

Në vendin e Di Francescos, mediat italiane raportojnë që do të emërohet Claudio Ranieri, i cili edhe më parë ka drejtuar këtë skuadër. Kujtojmë se para pak ditëve, Ranieri ishte shkarkuar nga skuadra angleze Fulham.