Ronald Koeman është në krye të Barcelonës dhe tashmë ka filluar ta shfaq prezenvën e tj. Ndryshimet e para tashmë mund të shihen.

Catalunya Radio zbuloi se si u thuhet të gjithë lojtarëve të jenë në terren stërvitje një orë para se të fillojnë sesionet. Ky është një rregull që ka qenë në fuqi nën Pep Guardiola dhe në vitet e fundit ka humbur, me trajnerët pasues më të butë në atë drejtim, përcjell portali rtv21.tv

Skuadra kishte më shumë fleksibilitet nën drejtimin e Ernesto Valverde dhe veçanërisht Quique Setien. Tani Koeman i ka thënë ekipit që ata duhet të jenë të përpiktë, pasi ai përpiqet të vendosë më shumë disiplinë në dhomën e zhveshjes./21Media