Sipas bashkëlojtarit të tij, Mathijas De Ligt, ylli Juventusit, Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë i gjeneratës.

“Ronaldo është më i mirë i gjeneratës së tij dhe një shembull për tu ndjekur. Unë gjithmonë përpiqem ta kopjoi atë çfarë ai bën pasi është 35 vjeçar dhe ka intensitet të çmendur”, tha ai.

Holandezi gjithashtu ka folur edhe për të ardhmen e tij duke mohuar zërat se është afër largimit nga Torino. /21Media