Tre persona mbetën me lëndime të rënda

Tre persona mbetën me lëndime të rënda

Dy njerëz kanë humbur jetën dhe tre të tjerë janë lënduar rëndë pasi një aeroplan i vogël u rrëzua dhe u përfshi në zjarr pranë një aeroporti në Nevada, shtet në perëndim të SHBA-ve.

Një aeroplan i vetëm që transportonte katër pasagjerë u largua nga aeroporti i Henderson të shtunën dhe ishte planifikuar të mbërrinte në një aeroport në Kaliforni që është një orë larg.

Raportohet se menjëherë pas ngritjes, aeroplani filloi të përjetojë ‘vështirësi mekanike’ dhe u përpoq të kthehej në aeroportin ku ishte nisur.

Departamenti i Zjarrit u dërgua në vendin e ngjarjes rreth orës 07.45./21Media