Me 82 vota për u rrëzua Qeveria Kurti

Me 82 vota për u rrëzua Qeveria Kurti

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë votuar pro mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. 117 deputetë ishin të pranishëm në sallë, ndërsa për votuan 82 deputetë, kundër 32 dhe 2 abstenime.

Kjo është Qeveria me jetëshkurtër në historinë e Kosovës.

Mocioni i mosbesimit është inicuar nga partneri i koalicionit qeverisës LDK./21Media