Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit në lidhje me situatën pandemike.

Mësohet se 9 pacientë nuk kanë arritur të fitojnë betejën me Covid-19, ndërkohë që raportohen që 514 qytetarë janë shëruar duke e çuar numrin e tyre që prej fillimit të pandemisë në 30.709.

Sakaq janë 553 raste të rjea dhe në 24 orë janë kryer 2184 testime./oranews