Artistët të rrinë larg politikës

Artistët të rrinë larg politikës

Njëri ndër këngëtarët më të dashur për publikun, Sabri Fejzullahu në programin festiv të RTV21, gjatë intervistës tha se artistët duhet me qenë të informuar për politikën por kurrë të mos integrohen apo te inkorporohen në politikë.

“Ky televizion është televizioni me popullsitë i shqiptarisë edhe për atë ka shikueshmëri me te madhe, dhe kanë me e pëlqye emisionin. Unë mendoj qe nuk di mi këshillu njerëzit po artisti duhet me qenë i informuar shpirtnishtë për politiken për gjendjen aktualë te shqiptareve kudo qe janë jo vetëm ne Kosovë sidomos artistët por kurën e kurës të mos integrohen te mos inkorporohen në politikë sepse nuk është pune e tyre”., tha Sabriu.

Ndryshe Sabri Fejzullahu dhe Leonora Jakupi, në muajin nëntor publikuan projektin e tyre të titulluar “Simpatia e shkollës” kjo këngë është pritur mjaft mirë nga publiku. Sabiru gjithashtu këtë fund vit publikoi edhe bashkëpunimin me Bleron me titullin “Syni syni”. /21Media

Sabri Fejzullahu ka disa fjalë për artistët

Sabri Fejzullahu ka disa fjalë për artistët

Gepostet von RTV21 am Dienstag, 31. Dezember 2019