"Kallem", kënga më e re e Sabri Fejzullahut

“Kallem”, kënga më e re e Sabri Fejzullahut

Legjenda e muzikës shqipe, Sabri Fejzullahu, publikoi këngën e re me titull”Kallem”. Për tekstin dhe muzikën u përkujdes Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin Drinor Zyberaj, transmeton rtv21.tv

Para pak ditësh, artisti i mirënjohur shqiptar festoi ditëlindjen e 72-të. Ai ka gjysmë shekulli karrierë muzikore dhe njihet si njëri ndër këngëtarët që solli frymën e muzikës moderne./21Media