Dy emra të njohur të labelit “PINT”, Blleki dhe Erno publikuan këngën e re, “Sahara”. Instrumentalin e ka punuar producenti K-Master, ndërsa tekstin e kanë shkruar dyshja.

Ndërsa xhirimet e klipit i ka realizuar produksioni Gent Films./21Media