Maurizio Sarri u bëri thirrje lojtarëve të tij të Juventusit që të mos e humbin fokusin pasi ata kanë një shans të dytë për të kapur titullin e nëntë të Serie A, këtë të dielën në shtëpi kundër Sampdorias që do të luhet në orën 21:45 në Allianz Stadium.

Kampionët ranë në një humbje tronditëse 2-1 në përpjekjen e Udinezes të enjten për të humbur përsëritjen e titullit me tre ndeshje për të luajtur, transmeton rtv21.tv.

“Ne duhet të jemi luftarakë dhe të mos humbim kokën, sepse mbyllja nuk do të thotë asgjë. Në të gjitha ndeshjet ne duam të sjellim pikë në shtëpi edhe nëse duhet ta bëjmë deri më 2 gusht”, tha Sarri.

Tre ndeshjet e fundit të Juventusit janë kundër Sampdoria, Cagliari dhe Roma. /21Media