Aktori i  famshëm, Saruhan Hünel deklaroi se fenomenet e mediave sociale duhet të bëjnë punën e tyre. Hünel shpjegoi se fenomenet do të konsumohen shpejt si ushqimi i shpejtë në serialet televizive dhe industria e filmit, përcjell portali rtv21.tv

Saruhan Hünel u pa në Bodrum. Aktori foli për industrinë e dramës dhe fenomenet e mediave sociale.

“Publiku do të më kujtojë mua nga pasqyra e serisë Tahir, por në vitin 2006  roli në ‘Vitet e Humbura’ ishte pika e kthesës për mua. Ishte një nga rolet që më pëlqente të luaja, si nga ana funksionale, si skenar dhe teknikisht. “Unë i dua serialet aksion edhe më shumë.”“, tha ai.

Kujtojmë se seriali “Vitet e Humbura” është shfaqur edhe në RTV21 dhe pati një shikueshmëri të madhe. E kush nuk e mban mend “Esmerin” zeshkanin bukurosh që u bë ëndërr e shumë vajzave./21Media