Ka filluar seanca për votimin e presidentit, kjo seancës ka filluar me vonesë. Në sallë janë 84 deputetë.

Të pranishëm janë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Lidhjes Demokratike të Kosovës, kabineti Qeveritar bashkë me kryeministrin Kurti, gjithashtu edhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmanit.

Sot në seancë janë dhe dy deputetë të komuniteteve, Adem Hoxha dhe Fadil Gashi. E pranishme është edhe deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj./21Media