Dje rreth orës 22:30, në fshatin Milloshevë të Obiliqit, policia ka ndaluar veturën BMW me targë të huaj.

Marrë parasysh rrethanat në të cilat ishte ndaluar vetura, policia kishte ushtruar një kontroll të detajuar ndaj personave dhe veturës me ç’ rast nën ulësen e vozitësit ka arritur që të gjej dhe të sekuestroj:

• Një (1) revole të tipit ZASTAVA, kalibër 9 mm
• Tetë (8) copë fishek, kalibër 9 mm,
• Një (1) karikator, si dhe
• Një (1) shkop druri

I dyshuari; H. A, mashkull 28 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, është shoqëruar në stacionin policor dhe ndaj tij është iniciuar rasti për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës, dhe në konsultim me prokurorin e shtetit i njëjti është proceduar më tej.

Personat e tjerë që ishin prezent në veturë janë intervistuar në cilësinë e rekomanduar nga prokurori i shtetit./21Media