Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Tërmeti i fundit me magnitudë 4.3 ballë

Janë ndjerë sërish lëkundje të forta tërmeti në Tiranë.

Tërmeti me magnitudë 4.3 ballë ra pak minuta më parë. Thellësia ishte 5 km dhe kishte epiqendër Vorën.

Tërmeti ra në distancë 25 km në veriperëndim të Tiranës dhe veriperëndim 16 km nga Vora.

Ndërkohë një tjetër tërmet me magnitudë 3.2 ballë u ndje rreth orës 07:43 të mëngjesit të sotëm./oranews