Mbrojtësi i Fulhamit, Ryan Sessegnon  ka përfunduar në radarin e Liverpoolit

Mbrojtësi i Fulhamit, Ryan Sessegnon  ka përfunduar në radarin e Liverpoolit

Klubi nga Anfieldi janë duke tentuar që mbrojtësin 17 vjeçarë të Fulhamit ta marrin si zevëndësues të spanjolit Moreno i cili nuk po kalon në formë të mirë, shkruan rtv21.tv

James Milner ka luajtur pothuajse tërë sezonin si mbrojtës i majt në Liverpool dhe Moreno ka qëndruar në bankën rezervë pasi që kishte humbur vendin e titullarit.

Po ashtu Liverpooli anëtarin e Fulhamit e sheh si një transfer afatëgjatë për klubin dhe do të tentoj që të nënshkruj me të gjatë verës./21Media