Ka përfunduar gjysmëfinalja e parë e Europa Leagues në mes të Sevilles dhe Manchester United.

Sevilla është kualifikuar për në finale pas fitores me  2-1 ndaj Manchester United.

Man Utd u përpoq deri në fund për të barazuar rezultatin, por ishte e pamundur.

Sevilla do të mësojë emrin e kundërshtarit për në finale nga përballja mes Interit dhe Shakhtar Donetskut që zhvillohet më 17 gusht.