Në këtë fazë të gjitha skuadrat zhvillojnë nga katër ndeshje

Në këtë fazë të gjitha skuadrat zhvillojnë nga katër ndeshje

Këtë mesjavë zhvillohen ndeshjet në fazën e dytë të grupeve në Ligën Ballkanike. Sonte nga ora 18:00, Peja është mysafire e Vllaznisë së Shkodrës, kurse Rahoveci të mërkurën (nesër) e pret Ibër Rozhajën, ndeshje që zhvillohet nga ora 19:00 në “Mizahir Isma”.

Në këtë fazë të gjitha skuadrat zhvillojnë nga katër ndeshje, dy si vendas dhe dy si mysafirë, varësisht nga renditja që kishin në fazën e kaluar të grupeve.

Pejanët ishin renditur në vendin e dytë me pesë fitore dhe tri humbje, kurse vreshtarët të tretët me tri fitore dhe pesë humbje.