Trajneri i mëparshëm i Barcelonës është emëruar trajner i ekipit të kombëtares spanjolle

Trajneri i mëparshëm i Barcelonës është emëruar trajner i ekipit të kombëtares spanjolle

Luis Enrique është caktuar të hënën si trajneri i ri i kobëtares së Spanjës. “Luis Enrique është caktuar si trajner në mënyrë anonime”, ka thënë Luis Rubiales, presidenti i federatës së futbollit spanjoll.

Enrique do të zëvendësojë Julen Lopetegui të cilin Rubiales e shkarkojë kur ai tregojë se ka nënshkruar kontratë të jetë trajner i Real Madridit. Trajneri i  sapo zgjedhur ka qenë në krye të Barcelonës për tre vjet (që nga viti 2014) dhe i ka drejtuar katalonasit për në La Liga, Copa del Rey dhe Champions League./21Media