Çifti i njohur turk Berguzar Korel, e njohur me rolin e saj si “Sheherzadja” dhe  Halit Ergenç, i njohur si “Onuri” te seriali “1001 netë”, apo edhe në rolin e “Sulltanit” te “Shekulli i Madhërishëm”, dje festuan 11-vjetorin e martesës.

Me këtë rast, aktorja në Instagram publikoi disa fotografi të bukura, teksa shkori disa fjalë për Halitin.

”Allahu na lejoftë të jetojmë me fëmijët tanë në shëndet dhe paqe për shumë vite. Te dua shume Gëzuar 11-vjeotrin”, ka shkruar ndër të tjera aktorja.

 Kujtojmë që, Berguzar dhe Haliti janë prindër të dy djemve. /21Media